Neked melyik?

Hazaáruló 🤷

2026. március 14., szombat

 Hú, mostanra nagyon hasonlóan gondolom, mint Krasznahorkai. Ha az ember elhagyhatja,  megtagadhatja, szégyellheti az abuzív, mérgező,  diszfunkcionális vér szerinti családját - és ezen általában nem szoktak kiakadni az emberek -, mert nem bántak jól vele , akkor miért ne tehetné ezt meg a hazájával? Miért kellene ragaszkodni olyan dologhoz, ami nem adott sok jót, kellemetlen, nem tudsz vele azonosulni? 


Szerintem egészséges (szabad?) lelkű/gondolkodású ember maga mögött hagyja az ilyesmit és  nem ragaszkodik egy ideológia mentén  olyasmihez, ami nem jó neki.


És azt is értem, hogy a nyelv viszont milyen kötőerő tud lenni, ahhoz én is ragaszkodom. Há' mer' kötőerő, ragaszt, érted 🤦


Semmilyen nyelven nem lehet ilyen jó szóvicceket alkotni például.


Jó ünneplést, a kampányolóknak jó hajrázást!  🇭🇺 🤔🤐😆




0 megjegyzés: