Hú, mostanra nagyon hasonlóan gondolom, mint Krasznahorkai. Ha az ember elhagyhatja, megtagadhatja, szégyellheti az abuzív, mérgező, diszfunkcionális vér szerinti családját - és ezen általában nem szoktak kiakadni az emberek -, mert nem bántak jól vele , akkor miért ne tehetné ezt meg a hazájával? Miért kellene ragaszkodni olyan dologhoz, ami nem adott sok jót, kellemetlen, nem tudsz vele azonosulni?
Szerintem egészséges (szabad?) lelkű/gondolkodású ember maga mögött hagyja az ilyesmit és nem ragaszkodik egy ideológia mentén olyasmihez, ami nem jó neki.
És azt is értem, hogy a nyelv viszont milyen kötőerő tud lenni, ahhoz én is ragaszkodom. Há' mer' kötőerő, ragaszt, érted 🤦
Semmilyen nyelven nem lehet ilyen jó szóvicceket alkotni például.
Jó ünneplést, a kampányolóknak jó hajrázást! 🇭🇺 🤔🤐😆

0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése