Neked melyik?

Anyázás

2025. november 24., hétfő

Napok óta nem hagy nyugodni, hogy a Fabricius könyvben a hosszas pszichológiai fejtegetés  természetesen végül az anyáknál lyukadt ki. Hogy Flóra és Ábris elakadásainak és minden bajának az anyáik viselkedése a forrása.


Nem vagyok nőpárti. Szerintem gyakorlati feminista vagyok - nem papolok róla, hanem csak csinálom, magam miatt. De az anyákat megvédem. 

Rossz alany lennék a pszichológusnál, erről már többször elmélkedtem. Akkor is, amikor elérkeznénk oda, hogy minden hülyeségemet az anyámhoz vezetjük vissza. Az anyámról le lehet szállni. Megéri ő is a pénzét, de megvan a maga baja.


Nehogy már az egész élet szarságaiért az anyák legyenek felelősek. Mi adjuk az életet és mi is tesszük tönkre?


Kevés anya születik pszichológus oklevéllel a kezében. Én is anya vagyok, de első körben ember.  Elnézést, hogy nem tudom a gyerekkel töltött minden egyes percben kontrollálni magam. Nem tudok minden pillanatban arra gondolni, hogy jaj, ha ezt most így mondom, akkor a gyerek sérülni fog, helyette azt kell mondanom, hogy.....mit is a lehetséges kétmillió szituációban használt négyszázötvenezer okos mondat közül? 🤔 És lehet amíg ezen gondolkozom felgyullad a serpenyőben az olaj, kiég a lakás, füstmérgezést kapunk - akkor is én leszek a szaranya...


Hagyjuk már az anyákat. Ha ez ekkora felelősség, hogy végül mi vagyunk felelősek az élet minden mocskáért, akkor meg miért hagynak szabadon szaporodni minden kettyóst? 


Ha meg nem szülünk, az a baj...
Elegem van az anyázásból 😀


UPD: és akkor ilyenekkel szembesülök még a mai napon. Anyázás után "sötét oldal" - nemigaz 😨


 Némely pszichológus:

avagy "Számítanak a szavaid"... 😳

Persze, némelyikőnk főnöke, kollégája (az enyém szerencsére nem) maga az ördög, az antikrisztus, dementor, nem is emberi lény 😱 Ez a "sötét oldal" kifejezés, szóhasználat nyilván sokat segít az emberi kapcsolatok javításában, cseppet sem mélyíti az árkokat. 🤐 Csak az anyák vigyázzanak minden tettükre, szavukra! 


Szerintem kikapcsolom az internet edukáló részeit, bmg. 

0 megjegyzés: