Totál abszurd helyzet: bementünk egy helyre Budapesten ahol a ruhatárba és az ott dolgozó személyzetbe ütköztünk elsőnek. Köszöntem, elmondtam, hová jöttünk. Kb. 20 mp kínos csönd után a nő elkezdett hozzám angolul beszélni, hogy hagyjuk ott a kabátot és merre menjünk. Na, ezen a ponton megint lett 20 mp kínos csend és elgondolkodtam, hogy hogy hülyülhettem meg ennyire, hogy azt hiszem, hogy Bp-en vagyok, pedig nem is, vagy lehet sztrókot kaptam és azt hiszem érthetően beszélek magyarul, pedig nem is. Kurvára ijesztő volt.
Amúgy a kognitív zavargások, hülyülés totálisan érezhetők nálam mostanában. Nem jutnak eszembe olyan dolgok, amikről 1-2 napja volt szó, emberek nevei vagy olyan dolgok nevei, amiket napi szinten használok, ilyenek. Belekezdek vmi apró tevékenységbe és félbehagyom, hogy aztán egy másik apróságot hagyjak félbe. Régen az ilyen kis hülyeségeimet még arra fogtam, hogy szórakozott vagyok és fejben mindig máshol vagyok, de ezt már nem lehet arra fogni, mert ilyenkor nem vagyok fejben sehol.
Nyilván ez már egy változókori tünet és nyilván az erősödik fel ilyenkor mindenkinél, ami a legérzékenyebb pontja, ami nekem nyilván a fejem meg az idegeim 😀
Nem hízok, életemben nem volt hőhullámom, elfogadhatóan alszom, de ez az AGYKÖD...😱 - ez a neve.
(A bulvár szerint is a Kos jegyűekre nagyon jellemzőek a fejjel kapcsolatos problémák 🤷)
Úgy megijedtem, hogy 20 év múlva magamról nem tudva fogok bolyongani a városban, hogy elolvastam ezt.
Nem rossz könyv amúgy, főleg olyanoknak lehet nagy hűha, akik életükben nem hallottak az egészséges életmódról vagy arról, hogy az mennyi mindenre hat. A nők a női hormonjaik ill. azok változókori csökkenése miatt jobban kitettek a demenciáknak, Alzheimernek. Ezek lehetőségének minimalizálásában segíthet nekünk egy egészséges életmód, tiszta táplálkozás, megfelelő testsúly, rendszeres mozgás, jó alvás, agyunk rendszeres tornáztatása. Lehet hormonpótlást is alkalmazni a klimax idején meg utána is, akinek ez szimpatikus.
Engem főleg a táplálékkiegészítők és természetes szerek érdekeltek, hogy konkrétan melyik segíthet hülyülés ellen. Ezeket írja: B vitaminok, Omega 3, C-E vitamin kombó. D az alap, ugye.
És toljuk az epret, áfonyát, spenótot, karfiolt, édesburgonyát, brokkolit, meg a 70%os csokit! ❤️
Stressz ellen meg nyugodjunk meg, attól megnyugszunk vagy szedjünk orbáncfüvet, rhodiolát, álombogyót. Ez utóbbinak nem néztem utána, hogy mi, de ijesztően hangzik, nem kérek.
Jaj, majdnem elfelejtettem 🤦😀, hogy a bevezetőben írt sztoriban, miután fél perc döbbent csend után kinyögtem, hogy magyarok vagyunk, azt mondta nekem a nő, hogy igazából nem hallotta jól, hogy mit mondok 😶 (De akkor miért nem ezt mondta...? 🤔)

0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése