Neked melyik?

Látóideg

2024. március 26., kedd

 "Azt hittük nagyon ismerjük egymást, így aztán már nem is láttuk egymást igazán." 


Máris jó hozadéka ennek az időszaknak, hogy azért van olyan, aki "lát". Hogy visszakaptam a gyanút, hogy az apatikus-közönyös-reményvesztett világgal van a nagyobb baj. A reményt, hogy van akiben még pislákol az életszeretet, meg egy kis józan értelem. Hogy nem kell üvöltve, tollas boában közlekednem, hogy néha elég 3 csendes mondat. Hogy van, aki tenni akar, nem csak lamentálni.


Ráadásul épp most olvastam ezt - nagyon tetszett.


LátóidegLátóideg by María Gainza
My rating: 5 of 5 stars

Ha egy autofikció ilyen is lehet, akkor kedvelem az autofikciót, nem is kicsit. Engem nagyon megragadnak az ehhez hasonló intim szövegek - Ferranténél érzek sokszor ilyet, akár fikciót ír, akár nem.

Értelmes gondolatok, gazdag nyelvezet, intimitás, remekül, asszociációkkal összekötve a festők és műveik történetét az önéletrajzi elemekkel - ilyen volt a Látóideg.
Nagyon nekem való volt ez a kötet, jó lenne minél több hasonlót olvasni.

View all my reviews

2 megjegyzés:

Névtelen írta...

A tollas boás rész nagyon betalált még egy előző posztodban, szoktam is idézni.. :) (stippi)

szeee írta...

Komolyan? Megtisztelő 😀