Csiga-biga gyere ki, ég(bolt) a házad ideki.
(De miért bolt? Mit lehet venni az égboltban? 🤔 Tejet, vajat - nyilván.)
A nyelv nyert 🙃
Ezt hogy fogom megemészteni.
.
Copyright © 2010 Szilvi irkál
Blogger Templates by Splashy Templates | Design by Dellustrations
2 megjegyzés:
Bolt mint boltozat(os helyiség). :) https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-magyar-etimologiai-szotar-F14D3/b-F1794/bolt-F1951/
Viszont ez a csigás értelmezés tudtommal nem igaz.
Aha, tényleg. Akkor is vicces :)
Megjegyzés küldése