Neked melyik?

Nem

2024. július 18., csütörtök

 Én azt hiszem a nemekbők építettem fel magam. Körülnéztem és láttam, hogy mit nem szeretnék. 


Azt harsogják mindenhol, hogy tanulj meg nemet mondani, állj ki magadért, húzz határokat. Én nagyon tudok nemet mondani, ráadásul a magyarázkodást is utálom. Viszont az a tapasztalatom, hogy a világ pont ezt az attitűdöt rettentően nehezen viseli. 

Tehát tanulj meg nemet mondani, csak épp neki ne 😀 


Az elmúlt 2 hét hősiességéért megajándékozom magam Kemény Lili: Nem c. könyvével. 


Bár hiába az a zsigerből jövő érzésem (nevezzük elvnek), hogy senkinek nem jár semmi, azt is meg kell tanulnom, hogy néha azért mégis érdemlünk ezt-azt. Néha. 

De a jár és az érdemel nem ugyanaz.









 


0 megjegyzés: