Én azt hiszem a nemekbők építettem fel magam. Körülnéztem és láttam, hogy mit nem szeretnék.
Azt harsogják mindenhol, hogy tanulj meg nemet mondani, állj ki magadért, húzz határokat. Én nagyon tudok nemet mondani, ráadásul a magyarázkodást is utálom. Viszont az a tapasztalatom, hogy a világ pont ezt az attitűdöt rettentően nehezen viseli.
Tehát tanulj meg nemet mondani, csak épp neki ne 😀
Az elmúlt 2 hét hősiességéért megajándékozom magam Kemény Lili: Nem c. könyvével.
Bár hiába az a zsigerből jövő érzésem (nevezzük elvnek), hogy senkinek nem jár semmi, azt is meg kell tanulnom, hogy néha azért mégis érdemlünk ezt-azt. Néha.
De a jár és az érdemel nem ugyanaz.

0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése