Neked melyik?

Kakikea

2024. december 30., hétfő

Furcsa, kényelmesnek tartott világot építettünk magunknak és szinte fel sem tűnik, hogy ez mennyire borzalmas.


Mi nem járunk vásárolgatni, sem enni, sem szórakozásképpen a kék-sárga svéd bútoráruházba, kb. 1-2 évente fordulunk meg ott, most speciel azért, mert kilyukadt az onnan való garanciális csaptelep. Gondoltam akkor egy-két konyhai apróságot is megveszünk, ha már ott vagyunk.


Mindig nehezen viseltem, de ez alkalommal az áruház egyenesen a pokol nyolcadik bugyrának bizonyult.  


Hej! - így köszöntenek a parkolóban, a bejáratoknál. Ez svédül a 'szia', de magyarul inkább valami huszáros vezényszóra asszociálok: Hej, élet, be gyöngy élet? Ennél szebb sem lehet? 🤔😀 Hm.


Hiába vásárló- meg családbarát, viszont rohadtul nem emberbarát az egész hely. Egyszerűen aljas módon foglyul ejt. Kikérem magamnak, hogy ha valamelyik árucikk felett elsiklik a figyelmem, akkor kilométernyire kell visszacaplatni érte, és még egy rohadt térkép sincs ehhez a nevetséges labirintushoz, amin látnád, hogy hol vagy éppen, mi hol van pontosan, ill. a kis "titkos" átjárók - ahol le tudod rövidíteni az utadat - merre vannak. 


A mezei felhasználó, azaz vásárló, aki mondjuk öklendezni kezd a korábbi betegségből visszamaradt köhögési-, meg a környezet által kiváltott egyéb  ingerektől, igen nagy bajban van, mert innen pánikolva kijutni minden, csak nem egyszerű. Az áruház nem enged el.


Katasztrófa, hogy tele van a hely kisgyerekes, csecsemős családdal, mert valami furcsa városi legenda szerint az áruház jó időtöltést kínál a gyerekek számára: tele van plüssel meg üres szekrénnyel a bújócskához, az ágyneműn is lehet cipőstül ugrálni, amit otthon soha.  A gyerekek rajonganak elsősorban az itteni étkezde zacskósleves ízű húsgombócáért is, ami kb. annyira kifinomult készítmény, mint a Pikok sertésrudacska. A hot dogjukról nem is beszélek, ami egyszerűen erkölcstelen, érzelmi zsarolás, lelki terror a gyerekes szülők számára. De mindent azért, hogy a gyerek nyugton maradjon, ugye - ezt pontosan tudja az áruház. 


Nem bírom elviselni az andalgást, a láthatóan szabadidős tevékenységet folytatókat sem itt, és egyszerűen fájdalmas látnom, hogy sorozatgyártott, olcsó biszbaszok ennyire elvarázsolják az embereket 😂😭 Egy kosarát gyök kettővel előttünk toló úriember épphogy táncra nem perdült, egyszerűen látszott rajta, hogy élvezi, éli a lakberendezés és a vásárlás élményét, ezt az egészet neki találták ki. A lelkem mélyén kicsit azért irigyeltem, mennyivel jobb már neki... 🥺


Az itteni étterem is valami igénytelen közízlés nyomán híresült el (meg ugye a húsgolyók miatt), fél 12-kor már durva sor kanyarog. Pedig nem, nem olcsó, ráadásul a semleges ízvilágra igen nagy hangsúlyt helyeznek itt, gondolom hogy nehogy a rosszízű jelzővel lehessen illetni az ételeiket,  de legalább nem ehetetlenek. Utántölthetős üdcsit meg kávét se felejtsünk el venni, mert akkor több pohárral is ihatunk belőlük, azta 🥤☕


Mindez egy óriási fém (?) hangárban, friss levegő és természetes fény nélkül. De tölts el itt egy fél napot a családdal, egyél-igyál, a gyerekek futkossanak, az önki kasszánál fizesd ki a 450,-es wc-kefét, majd örülj, hogy milyen modernül töltötted el a napot, de ne csodálkozz, hogy a nap végére Skjörsen ágykeretért és Yolkippe párnákért fogsz esdekelni, hogy a fáradtságtól beléjük ájulhass, annyira leamortizált észrevétlenül a 2 milliárd apró inger. 


De a tányéralátéteket nem fogod ebben a labirintusban megtalálni! 😂😭 Ettől annyira begőzöltem, hogy már nem is kellenek 😖 Remélem (ettől 😀) csődbe mennek. (Úgy tudom amúgy is 5 % alatt van a tiszta nyereségük 😈)


Az egész jelenség egy kibaszott csapda, egy átverés, egy hoax és rengetegen bedőlnek neki, ami azt jelenti, hogy valahol zseniális, de akkor is a világ szégyene, hogy így élünk. 



0 megjegyzés: