Neked melyik?

Táplálék

2025. június 22., vasárnap

Ha jobban belegondolok - pontosabban a szervezetem időnként jelez -, nem értem, hogy hogyan süllyedtünk odáig, hogy teljesen indokolatlan dolgokat viszünk be a testünkbe és ezt teljesen normálisnak tartjuk 😱


Nagyon megragadt bennem egyszer egyik kolléganőm mondata, aki azt mondta a másiknak, aki kakaós csigát kívánt: - Te olyan dolgot akarsz enni, ami nem is létezik. Mert a csiga még oké, de lisztből készült csiga cukros kakaóval...?! 🤔❤️


Ha belegondolunk, hogy az emberi test valójában milyen táplálékokat igényel és helyette mit kap...

Te jó ég.


Amiket meg szabadna enni:

Zöldség, gyümölcs, hús, tojás, némi gabona - nyersen, sütve, főzve és ennyi. (A leforrázott kávébabot zöldségnek tekintem 😀 ☕) 


Már a kenyér is kétséges a mai formájában, extrán finomított lisztből készítve.


És csodálkozunk, hogy mennyi bajunk van már fiatalon, arról nem is beszélve, hogy hogy nézünk ki. Igyunk erre egy kólát! 🙂


Az ösztöneimre hagyatkozva ma reggel ezt ettük: hagymakarikákat és bacont pirítottam, erre dobtam búzadarát és vízben sóval borssal felfőztem. Tulajdonképpen hagymás-baconös kása. Marha finom volt. 

A búzadara azért jobb a lisztnél, mert a daraszemcsék nagyobbak a lisztnél, hosszabb ideig tart emészteni. 


Tudtad, hogy van teljes kiörlésű búzadara? Kb. senki nem tudja. 



(L)Együnk jól!


0 megjegyzés: