Neked melyik?

Megértést 2.

2024. június 20., csütörtök

Tegnap láttunk egy 1984 színházi adaptációt XX84 címmel, fiatal színészektől. Nem tetszett a koncepciója, szerintem ez a történet sokkal drámaibb és nem, szerintem nem oldható a feszültsége buta kis kuplé dalokkal, egyszerűen nem. Nem is működött itt a könnyedség és a feszültségoldás ilyen formája, pedig ha valaki, akkor én nagy híve vagyok ennek.


Viszont megütötte a fülem ez a mondat, ami teljesen összecseng a pár héttel ezelőtti gondolataimmal. Megértés. Mióta öregszem (bár a 'body age'-em az okosmérlegen 36 év 🙂 🤘) azóta már csak erre vágyom, meg hogy békén hagyjanak. 

Legalább Orwellel egy hullámhosszon vagyok 🤷



Talán nem is annyira azt kívánja az ember, hogy szeressék, inkább azt, hogy megértsék.


George Orwell: 1984






0 megjegyzés: